okiem czasu

Piotr Nowak

Klub Moment - Ślady

Ślady - Można by powiedzieć, że wszystko, co nas otacza zbudowane jest ze śladów. Od kształtu stopy odciśniętej w śniegu po zapach pozostawiony na pościeli. Ślad człowieka, jego obecność zaznaczana jest w niezliczonych formach widzialnych i niewidzialnych. Wiersz, muzyka, fotografia, film, sport, praca, szkoła, mieszkanie, czy rozmowa, myśl, miłość, lęk, radość, smutek, czas...

Dosłownie każde zdarzenie, każdy czyn jest śladem, opowieścią o nas.

Cały projekt wykonano kamerami otworkowymi własnej produkcji. Kadry naświetlona na błonach RTG 13x18 oraz 15x30. 

Klub Moment / fot. Daria Tyl

Ślad I: Piotr Nowak - Przezroczystość Opis człowieka w jego prywatnej przestrzeni. To cykl o symbiozie, która występuje pomiędzy osobą, a danym miejscem. 

Ślad II: Piotr Merda - Z ludzkiej natury Przejścia są kluczem, bywają schronieniem, dążeniem do przemiany. Świadek tej sytuacji stoi także na czyjejś drodze. Camera obscura ( jest kobietą). Obserwatorka w zamyśle zawsze stojąca w przejściu (bramach, drzwiach, wejściach). Fotografie są zapisem życia w przemianie. Ksero rzeczywistości. Oko czasu. Prześwit człowieczeństwa. Znikający element krajobrazu, niestały przejaw istnienia. Krótki przebłysk w kosmosie zdarzeń. Obserwacje wzmocnione są przenikliwym spojrzeniem pinhole. Samotność jest wpisana w ludzką naturę. 

Ślad III: Piotr Breś - Przejście Cykl składający się z czterech fotografii przedstawiający wędrówkę ludzi do nowego nieznanego świata. Każdy z nich porzuca swoje dotychczasowe życie. 

 

Ślad IV: Damian Kołodziejczyk - Autoportret domowy Osobisty cykl autoportretów opisujących codzienność w przestrzeni domowej.

Ślad V: Katarzyna Kuchowicz - Trimurti Tryptyk, który zabiera w dwa różne światy. Autoportret, przedstawiający wiarę w samego siebie jak i duchową przemianę.